telefon komórkowy:
+48 572 893 106
telefon komórkowy:
+48 733 833 085

Medycyna estetycznaMedycyna estetycznaMedycyna estetyczna to dział medycyny zdobywający coraz większą popularność zarówno na świecie, jak i w Polsce. Nadrzędnym celem zabiegów medycyny estetycznej są działania zapobiegawcze, które mają utrzymać lub poprawić wygląd skóry twarzy i ciała, a także działania przeciwstarzeniowe i poprawa atrakcyjności fizycznej.

Wykorzystanie nowoczesnych metod oraz precyzyjnych urządzeń pozwala na skuteczne usunięcie niedoskonałości urody, m.in. skorygowanie zmarszczek, poprawę kondycji cery, podniesienie owalu twarzy, redukcję przebarwień i blizn czy wymodelowanie kształtu ust. Zabiegi stosowane są również w celu poprawienia urody oraz usunięcia drobnych defektów, które są częstą przyczyną kompleksów. Zabiegi te są nieinwazyjne, nie wymagają także leczenia stacjonarnego, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z pomocy lekarza medycyny estetycznej. Popularne zabiegi, takie jak mezoterapia czy botoks nie trwają dłużej niż pół godziny, a znacząco wpływają na poprawienie wyglądu, przez co podnoszą samopoczucie i jakość życia pacjenta.

W naszej klinice zapewniamy kompleksowe i profesjonalne podejście do Klienta oraz specjalistyczne zabiegi przeprowadzane w komfortowej i profesjonalnej atmosferze. Indywidualnie dobrane zabiegi, zgodne z trendami panującymi w medycynie estetycznej czyli tzw. natural look, gwarantują młodszy wygląd i naturalny efekt – nie zmieniając rysów twarzy.

Zabiegi medycyny estetycznej oferowane w klinice Sorriso wykonywane są przez doktora Sebastiana Wysowskiego oraz doktor Karolinę Dudka, wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie medycyny estetycznej zapewniają kompleksowe i skuteczne leczenie.Mezoterapia medycznaMezoterapia medyczna, zwana także biorewitalizacją to zabieg mezoterapii mikroigłowej zmodyfikowany tak, by osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Mezoterapia jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej ze względu na wyjątkową skuteczność oraz małą inwazyjność.

Oferowany w naszej klinice zabieg polega na iniekcji preparatów o właściwościach rewitalizujących skórę (najczęściej jest to kwas hialuronowy) przy znieczuleniu miejscowym. Dzięki mikronakłuciom lecznicze składniki dostają się w głąb skóry poprawiając metabolizm komórkowy oraz intensywnie nawilżając cerę od wewnątrz. Zabieg stymuluje tkanki skóry do produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra staje się widocznie młodsza. Po wykonanym zabiegu skóra nabiera gęstości i jest bardziej napięta. Intensywne nakłuwanie pobudza mikrokrążenie krwi, poprawiając jędrność i elastyczność skóry.BotoxToksyna botulinowa, potocznie zwana botoxem jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej na pozbycie się zmarszczek, a także leczenie nadpotliwości czy kurczów twarzy. Terapeutyczne zastosowanie tej neurotoksyny odkryto już pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Pierwotnie stosowano ją w neurologii i okulistyce, jednak naukowcy wciąż znajdują nowe sposoby na jej wykorzystanie.

Zastrzyki z kwasu botulinowego umożliwiają skuteczne i szybkie wygładzenie zmarszczek, dlatego są często wybierane przez kobiety w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Do zalet botoksu zaliczyć można natychmiastowy efekt wizualny, który utrzymuje się nawet do siedmiu miesięcy oraz fakt, że zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji. W wyniku iniekcji toksyny w newralgiczne miejsca na twarzy, podatne na powstawanie bruzd czy kurzych łapek uzyskujemy efekt odmłodzenia, który przekłada się na zdrowszy i zrelaksowany wygląd.

Zabieg wstrzyknięcia botoksu zaczyna się od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, który po przyglądnięciu się twarzy pacjenta i przeprowadzeniu wywiadu ustala właściwą dawkę botuliny, dopasowaną do właściwości cery pacjenta. Następnie lekarz wstrzykuje toksynę, która zmniejsza przewodnictwo nerwowe między mięśniami twarzy a zakończeniami nerwowymi. Powoduje to spłycenie zmarszczek oraz wygładzenie cery. Wykonanie zabiegu nie zajmuje mniej niż pół godziny, a jego działanie jest miejscowe. W zależności od stanu skóry i głębokości zmarszczek optymalny rezultat zauważalny jest już po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Efekt utrzymuje się od czterech do sześciu miesięcy, po tym czasie preparat wchłania się i dezaktywuje. Mimo powrotu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego zmarszczki są płytsze niż przed zabiegiem.

Ostrzykiwanie botoksem nie jest zabiegiem inwazyjnym, jedynym skutkiem ubocznym może być lekkie zaczerwienienie twarzy bezpośrednio po iniekcji. Nie zaleca się jednak stosowania botoksu podczas karmienia piersią, zaburzeń krzepnięcia krwi czy przyjmowania leków rozrzedzających krew.Konturowanie ust i wypełnianie zmarszczek - kwas hialuronowyKolagen oraz kwas hialuronowy to dwa ważne składniki, które wiążą cząsteczki wody w ludzkim organizmie. Niestety upływ czasu, nadmierny stres oraz niezdrowy tryb życia powodują, że w skórze zanikają włókna kolagenowe, w wyniku czego cera traci jędrność, owal twarzy mniej zarysowany, a wokół ust pojawiają się bruzdy.

W klinice Sorriso oferujemy bezpieczny i skuteczny zabieg konturowania ust i wypełnienia zmarszczek, wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Do zabiegu używany jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem występującym w skórze, dlatego należy do najbezpieczniejszych wypełniaczy. Jest to substancja dokładnie przebadana pod kątem dermatologicznym i alergologicznym, nie powoduje reakcji uczuleniowych oraz ulega biodegradacji.

Konturowanie ust metodą wypełnienia kwasem hialuronowym daje wyjątkowo naturalny efekt. Po iniekcji kwasu w odpowiedniej ilości, dopasowanej indywidualnie przez specjalistę usta stają się pełne, powiększone i wyraźnie zarysowane. Zabieg powiększenia i modelowania ust polecany jest osobom, które pragną w dyskretny sposób poprawić swoją atrakcyjność lub skorygować asymetrię ust lub naprawić drobne defekty urody. Zastosowanie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek pozwala na pozbycie się fałd nosowo wargowych, spłycenie kurzych łapek, redukcję zmarszczek mimicznych, podniesienie kącików ust i wygładzenie zmarszczek palacza.

Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym trwa około pół godziny, a dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest całkowicie bezbolesny. Optymalny efekt zabiegu utrzymuje się od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, w zależności od początkowego stanu skóry pacjenta. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem inwazyjnym, jednak nie poleca się go stosować kobietom w ciąży oraz okresie karmienia piersią lub w trakcie miesiączki, a także osobom zmagającym się z trądzikiem, opryszczką, bielactwem lub łuszczycą.Osocze bogatopłytkoweOsocze bogatopłytkowe - celem zabiegu jest biostymulacja komórek skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi własnej pacjenta. W osoczu bogatopłytkowym zawarte są ważne dla regeneracji skóry czynniki wzrostu, które wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych (angiogenezy) , pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu oraz aktywują mezenchymalne komórki macierzyste. Po zabiegu skóra odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się elastyczna, gładsza i wyraźnie młodsza. Zabieg ten zwany również przez pacjentów „wampirzym liftingiem” jest skierowany przede wszystkim dla wymagających pacjentów ceniących sobie produkty pochodzenia naturalnego.

Wskazania:
  • korekcja zmarszczek (twarz, szyja, dekolt)
  • skóra 'zmęczona', wymagająca rewitalizacji (twarz, szyja, dekolt, dłonie)
  • leczenie blizn zanikowych i rozstępów
  • nadmierne wypadanie włosów
  • osoby z ryzykiem wystąpienia alergii
Efekt zabiegu:
  • wygładzenie zmarszczek
  • poprawa elastyczności i napięcia skóry
  • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
  • poprawa ukrwienia skóry
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej


Bruksizm - zgrzytanie zębami ( zespół Costena)W wyniku nieprawidłowego radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym u wielu osób pojawiają się symptomy zgrzytania zębami lub zaciskania zębów - tzw. bruksizm. Osoby, które zaciskają zęby lub nimi zgrzytają w ciągu dnia często nie są świadome tej przypadłości. Nawyk ten jest trudny do kontrolowania nocą podczas snu. Bruksizm bywa dziedziczny i działa destrukcyjnie na zęby, powodując ich ścieranie, kruszenie lub łamanie. Kiedy osoba zgrzyta zębami lub je zaciska, napina i skurcza żwacze, które są głównymi mięśniami odpowiedzialnymi za żucie. Nadmierny skurcz żwaczy powoduje bóle głowy, bóle ucha, ból twarzy i przyrost mięśni (co może negatywnie wpływać na kształt twarzy). Osoby cierpiące na bruksizm często zauważają, że ich szczęki są bardziej kwadratowe i masywniejsze niż przed zaistnieniem choroby.

Na czym polega leczenie bruksizmu ?

W terapii bruksizmu, botox wstrzykiwany jest w żwacze, aby je częściowo osłabić. Nie ma to wpływu na żucie i uśmiechanie się. Poprzez terapię usunięte zostaje napięcie z mięśni, co skutkuje redukcją bólu. Kiedy mięsień przez pewien czas pozostaje słaby, kurczy się i sprawia, że szczęka staje się mniej wydatna. Po zastosowaniu terapii pacjenci zyskują młodszy wygląd, ponieważ twarz o owalnym kształcie wygląda młodziej i bardziej delikatnie niż kwadratowa, której ostry kształt nadają powiększone żwacze. Większość pacjentów zauważa zmniejszenie bólu mięśni już następnego dnia po zabiegu.

Przed podjęciem terapii niezbędna jest konsultacja, podczas której, lekarz wykonujący zabieg oceni indywidualne potrzeby pacjenta oraz przedstawi dostępne metody terapii. Niektórzy pacjenci, aby pozbyć się bruksizmu, wymagają jedynie 2 zabiegów. Część pacjentów potrzebuje większej liczby zabiegów, wówczas leczenie odbywa się etapami i zazwyczaj trwa około 3 miesięcy.Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnie dostosowanej dawki botoxu.

Zabieg jest skierowany do osób cierpiących na bruksizm, jako alternatywa dla innych metod leczenia bruksizmu dostępnych również w gabinetach SORRISO wywodzących się ze stomatologii zachowawczej (szyna relaksacyjna) czy ortodoncji.

Zapraszamy na konsultacje.